Bodrum tekne turu, günübirlik gerçekleştirilen Bodrum merkez limandan katılım sağlama imkanı sunulan ve birden fala koy, ada rotasının gezildiği ve molalar kapsamında koylarda denize girilen tur seçeneğidir. Bodrum tekne turları ile Akvaryum, Cennet, Kleopatra gibi değerli koylara ziyaret gerçekleştirilirken, teknede şık öğlen yemeği yeme imkanı bulunur.

bodrum tekne turu
bodrum tekne turu

Turların kalkış iskelelerine göre ziyaret edilen koy ve ada rotaları değişim gösterir. Her bir kalkış alanında gidilmek istenilen farklı ada ve koylara ziyaret gerçekleştirilirken, teknede animatörler eşliğinde dans, oyun gibi bir günü keyifli geçirmeye yardımcı olacak aktivitelerden yararlanılır. Tur tekneleri gün sonunda kalış işlemini gerçekleştirdikleri liman alanına geri dönüş yaparak, saat 18:30 civarında tur katılımcılarını iskelelere ulaştırırlar. Tura çıkış işlemleri ise saat 10:00 ila 10:30 arasında gerçekleştirilir.

Bodrum Orak Adası Tekne Turu

Bodrum orak adası tekne turu, Haziran itibari ile her gün Bodrum merkez iskelesinden düzenlenen bir tekne turudur. Bu tura sabah saat 10:30 itibari ile Bodrum merkez iskelesinden binilen tur teknesi ile çıkılırken, saat 18:30 civarında gezilen ada ve koylardan dönüş yapılarak tekrar limana dönülür.

bodrum orak adası
bodrum orak adası

Bodrum tekne turu Orak Adası bölgesine ilerlerken, ilk olarak Alman Koyu ziyaret edilir. Bu koy alanında 45 dakikalık mola verilerek denize girme, yürüyüş ve güneşlenme aktiviteli serbest zamanlı olarak yapılır. Koyda mola ardından ise teknede balık, ızgara tavuk, salata, karpuz, makarna gibi yiyeceklerin yer verildiği menü içerisinden seçimler yapılarak şık bir öğlen yemeği yenir. İkinci olarak ziyaret edilen durak ise Orak Adası’dır. Burada 2 saatlik geniş bir mola verilip, denize girme, doğada yürüyüş, güneşlenme gibi aktiviteler gerçekleştirilir. Orak Adası ardından Yarı Çiftlik Koyu ve Tavşan Burnu alanlarında yüzme molaları verilip, dönüş için saat 18:30’da yola çıkılır. Bu tura ortalama 75 TL gibi uygun bir ücret ile katılım gerçekleştirilir.

Bodrum Akvaryum Koyu Tekne Turu

Bodrum Akvaryum Koyu tekne turu, Hazirandan itibaren her gün Bodrum Merkezinde yer iskeleden kalkan ve birden fazla koyu ziyaret etme imkanı sunan turdur. Akvaryum tekne turuna katılmak için saat 10:00’da Bodrum merkez iskelesinden tur teknesine binilirken, saat 18:30 civarında tur tamamlanarak iskeleye tekrar dönüş yapılır.

bodrum akvaryum koyu
bodrum akvaryum koyu

Bodrum tekne turu Akvaryum adasına ardından Meteor Çukuruna ziyaret gerçekleştirir. Bu alanlar 45 dakikalık molalar verilerek, yüzme faaliyeti gerçekleştirilir. İlerleyen rotada, Poyraz Limanı, Kızıl Burun, Tavşan Burnu alanları ziyaret edilerek, her bir koy alanında 45 dakikalık molalar verilir. Bu kapsamda denize girme, doğa yürüyüşü, güneşlenme aktivitelerinin gerçekleştirilmesi için yeterli zaman sunulur. Meteor Çukuru ziyareti ardından ise teknede balık, ızgara köfte, salata gibi seçeneklerin yer aldığı menüden yapılan seçim ile öğlen yemeği yenir.

Bitez Tekne Turu

Bitez seçenekli Bitez tekne turu, Bodrum Bitez limanından tekneye biniş yapacaklar için hafta içi her gün düzenlenen ve sabah saat 10:00’da kalkış yapan turdur. Tur kapsamında dönüşler ise 18:30 civarında gerçekleşir.

Bitez tekne turu iskelesinden kalkış ardından, ilk olarak Akvaryum Koyu’nu ziyaret eder. Bu alanda 50 dakikalık denize girme ve güneşlenme molası verilir. Ardından Meteor Çukuru ziyaret edilerek görsel bir şölen yaşanır. Tekneye geri dönüldüğünde ise yöresel balık çeşitlerinin, salatanın, dondurmanın ve ızgara tavuğun bulunduğu menüden tercih yapılarak, engin deniz ortasında bir öğlen yemeği yenir.

bitez tekne turu
bitez tekne turu

Tekrar yolculuğa çıkılarak, Poyraz Limanı, Kızıl Burun rotaları ziyaret edilerek 45 dakikalık molalar verilir. Koylara gidiş ve dönüş yolunda ise çevrenin tarihi hakkında rehberlerden bilgi alınırken, teknede animatör ekiplerin düzenlediği dans ve oyun etkinliklerine katılmak mümkündür.

Bodrum Cennet Koyu Tekne Turu

Bodrum Cennet Koyu tekne turu, Bodrum Merkez iskelesinden saat sabah 10:00’da kalkış yapan ve Cennet Koyunu ziyaret eden turdur. Turdan dönüş ise yine Bodrum merkez yat iskelesine saat 18:30 civarında gerçekleşir.

Bodrum tekne turu Cennet Koyu ziyareti ardından 50 dakikalık bir mola vererek, bu koyda denize girme ve güneşlenme faaliyetleri için zaman tanır. Ardından teknede şık bir öğlen yemeği yenir Menü kapsamında ise yöresel balıklar, ızgara et ve tavuk, makarna, dondurma, karpuz gibi seçenekler sunulur. Yemek ardından sırası ile Kızılkoy, Hattat, Demirci Koyları ziyaret edilerek her bir rotada 50 dakikalık molalar verilir. Bu kapsamda serbest zamanlı kumsal yürüyüşü, denize girme, güneşleneme faaliyetleri yapılır.

bodrum cennet koyu
bodrum cennet koyu

Tur kapsamında yol boyunca rehberler eşliğinde çevre hakkında tarihi bilgiler alınırken, teknede düzenlenen canlı müzik, dans, animatörler eşliğinde oyun aktivitelerine katılmak mümkündür.

Bodrum Meteor Çukuru Tekne Turu

Bodrum Meteor Çukuru tekne turu, Bodrum merkez, Halikarnas, Bitez iskelelerinden dahil olunan ve hafta içi her gün sabah saat 10:00 civarında başlayan turdur. Bu tur kapsamında teknede balık menüsünden seçimler ile öğle yemeği, animatörler eşliğinde dans, rehber ile ada ve koyların tarihi geçmişlerinin öğrenilmesi, her bir koy alanında mola ve ardından yüzme aktiviteleri gerçekleştirilir.

bodrum meteor çukuru
bodrum meteor çukuru

Bir günün dolu dolu ve eğlence ile geçmesini sağlayan Bodrum tekne turu Meteor Çukuru ziyareti ardından, Akvaryum, Poyraz Koyları ve Tavşan Burnunda 45 dakikalık molalar verir. Bu kapsamda koylar gezilirken, denize girme şansı bulunur. Tur 18:30 civarında son ziyaret ettiği Tavşan Burnundan iskele alanlarına tekrar geri dönüş yapar.

Tr teknelerine göre değişen öğle yemeği menülerinden balık ızgara, köfte ve tavuk kanat ızgara, salata, pilav, makarna, karpuz ve kavun, dondurma gibi seçenekler sunulur. Menüler içerisinden tercih yapılarak yenilen öğlen yemeği için ekstra bir ücret ödenmez. Mavi deniz ortasında yenilen öğle yemeği tur rezervasyon aşamasında ödenen fiyatlara dahildir. Fiyatlara dahil olan diğer hizmetler ise tur rehberinin çevreyi tanıtması ve animatörlerin sağladığı eğlenceli aktivitelerdir.

Bodrum Tekne Turları Nereden Kalkıyor?

Bodrum tekne turları, Bodrum merkez iskele, Halikarnas iskelesi, Bitez limanı, Gümbet iskelesi alanlarından kalkarlar. Bu iskele noktalarının tümünden sabah 10:00’da tekne turlarına katılmak mümkündür.

Bu iskelelerden dahil olunan turlar kapsamında, Karaada, Kleopatra Sıcak Su Mağarası, Akvaryum Koyu, Meteor Çukuru, Poyraz Koyu ve Tavşan Burnu alanları gezilir. Her bir alanda 45 dakikalık molalar kapsamında ise güneşlenme, kumsalda yürüyüş, denize girme aktiviteleri yapılır. Diğer yandan teknelerde öğlen yemeği yenirken, rehber eşliğinde bilgilendirme yapılır.

Bodrum Tekne Turları Fiyatları Ne Kadar?

Bodrum tekne turu fiyatları, Orak Adası teken turu için Ortalama 75 TL, Akvaryum Koyu tekne turu için 80 la 90 TL arasında, Cennet için 80 TL olarak belirlenmiştir. Diğer tüm koylara yönelik tekne turu fiyatları ise ortalama 70 TL ila 100 TL arasında bir fiyata sahiptir.

Fiyatlar teknenin büyüklüğü, kişi kapasitesi, öğlen yemeği için sunulan menünün genişliği, bir gün içerisinde kaç adet koy ve ada ziyareti yapıladığı, animatör eğlencesi ve rehber hizmeti sunması gibi detaylara bağlı olarak farklı fiyat tutarları belirlenir. Bodrum tekne turu seçeneklerine katılım için avantajlı fiyat seçenekleri üzerinden rezervasyonlar internet üzerinden ve ya Bodrum Merkezinde yer alan tekne iskelesi lokasyonundan yapılır.