Youtube Kanalından Para Kazanmak

Youtube Kanalından Para Kazanmak

Bildiğiniz üzere artık youtube kanalından para kazanmak mümkündür. Google'nin servisi olan youtube son yıl içerinde baya popüler bir hale gelmiş olup, artık ek gelir veya bütün kazancını evinde oturup video çekerek kazanmak isteyenler tarafından baya ilgi odağı haline gelmiştir. Fakat youtube üzerinde bir heves ile kanal açılıp daha sonra ilgilenilmeyen kanallar ve açılan sadece para kazanmaya odaklı spam kanallar yüzünden youtube kısa bir süre önce yenilik getirmiştir. Artık youtube üzerinde 10.000 (onbin) izlemesi olmayan youtuberlar kanal açtıktan sonra atılan toplam video izlenmesi bu limite gelmeden kanallarında para kazanmayı aktif hale getiremiyorlar. Youtube tarafından alınan bu önlem aslında güzel bir şey olsa da bazı kullanıcılar bundan şuanda şikayetçiler.

Youtube üzerinde kanal açtıktan sonra kanal ayarlarından kazanç sekmesine basarak kazancınızı aktif edebilirsiniz. Kazanç beklemeye alınarak sizlere sunulan 10.000 (onbin) toplam izlemeye ulaştığınızda youtube tarafından sizlere bilgi maili gönderilerek kanalınızın para kazanmaya açıldığını görebileceksiniz. Fakat bu izleme limitine ulaşmak çokta basit olmadığı gibi belki bu süre zarfında izlenmeden çok para kazanabilecek seniz bile bu kazanç boşa gidecektir. Fakat sitemiz üzerinden youtube izlenme satın al arak hemen attığınız bir videoya bu izlenmelerin gönderilmesini sağlayarak kanalınızın bir gün içinde kazanca açılmasını sağlayabilirsiniz.

Muhtemelen yazın süreler zarfında youtube tarafına yenilikler gelmeye devam edilecek ve özgün çalışma yapmadan spam çalışmalar ile kazanılan haksız kazancın önüne de geçilmiş olunacaktır. Abone ve izlenmenin önemli olduğu gibi youtube üzerinden bol kazanç elde etmek için sizlerde rakiplerinizi geçmek için satın alma işlemlerine başvurabilirsiniz.

Youtube Para Kazanma Şartları Yeniden Değişti

Bugün Youtube üzerinde kanal sahibi olanlar Youtube tarafından gönderilen bir mail aldılar. Eski ve belli bir abone sayısına ulaşmış Youtube kullanıcıları için bu mail çok fazla önem taşımıyor. Ancak Youtuber olma ve Youtube üzerinden para kazanma hayalleri kuran yeni kullanıcıların hevesleri kursaklarında kalacağı kesin.

Bilindiği gibi 2017 yılının Nisan ayında Youtube tarafından yapılan bir açıklama ile toplamda 10 Bin izlenme sayısına ulaşamayan kullanıcılar için para kazanma seçeneği aktif olmuyordu. Bu durum insanların şevkini çok fazla kırmadı tam tersine daha çok izlenme sayısına ulaşmak için insanlar çok daha fazla video çekmeye başladılar. Ancak bu sabah Youtube tarafından yapılan bir açıklama ile Youtube para kazanma şartları yeniden değişti.

Bundan böyle 1000 abone ve toplamda 4000 saat izlenme limitlerine ulaşmayan Youtube üyeleri yayınladıkları videolar üzerinden bir kazanç elde edemeyecekler. Elbette ki yeni Youtube üzerinden para kazanmak isteyenler için bu son derece heves kırıcı bir durum. Şimdiye kadar izlenme adedini baz alan Youtube’un bundan sonrası içinse neden “izlenme saati limiti” koyduğu da çok açık. Bunun sebebi insanların açmış oldukları Youtube kanalları için belli bir ücret karşılığında izlenme adedi satın alabilmeleri. 4000 saat izlenme limitine ulaşmak için videoların gerçekten birileri tarafından izlenmesi gerekmekte. Aynı şey abone sayısıyla da ilgili. Çünkü bu zamana kadar insanlar para karşılığı kanallarına abone satın alabiliyorlardı.