Sosyal Medya Hesabı Nasıl Açılır?

Sosyal medya dijital çağın vazgeçilmez iletişim ve paylaşım merkezlerini anlatan bir kavram olarak kullanır. Yeni Dünya'nın yeni sosyalleşme platformlarını kapsayan bu medya türü tam olarak insanların hayatlarının orijini olmuş durumda. Milyarlarca insanın kullandığı bu platformlar artık ciddi bir sosyalleşme alanı, son zamanlarda gündem olan WhatsApp, tiktok ve Snapchat de bu platformlardan bazılarıdır.

Sosyal Medya Neleri Kapsar?

Sosyal medya genel itibariyle insanların iletişim kurabildikleri ve paylaşım yapabildikleri her platformu kapsar. Youtube, Twitter, Facebook, instagram, Snapchat, tiktok, WhatsApp, telegram, Signal ve dil öğrenmek ive pratik yapmak amacıyla kullanılan hellotalk, speaky gibi platformlar ve web siteleri ve bloglarda bunlardandır.

Sosyal Medya Hesabı Ne İşe Yarar?

Sosyal medya hesabı sahip olmak ilk olarak yeni arkadaşlar edinmek ve eski arkadaşlarımız ile iletişimlerimiz i devam ettirmek için ve ya tanıdık ve arkadaşlarımızın yaşamlarından haberdar olmak ve kendi hayatımızı paylaşarak onların haberdar olmasını sağlamaya yarar. Tabi ki yaşamlarını merak ettiğimiz ünlüleri takip edebilir ve hoşlandığınız kişilerinde ki buna stolk yapmak ta deniyor, takip etmek te sosyal medya hesabı sahibi olmanın yararlarındandır. Tabi ki eğer üyesi olduğunuz bir platform varsa onlardan haber almak için de önemli ve eğer spesifik bir alan ile ilgileniyorsanız bu alanlarla ilgili değerli bilgiler paylaşan ve sizi geliştirmeyi de hedefleyen platformlarda bulabilirsiniz.

Sosyal Medya Hesabı Nasıl Açılır?

Sosyal medya hesapları ilk olarak olmak istediğimiz ki bu genellikle arkadaş ve tanıdıklarımızın olduğu bir platform seçerek başlayabilirsiniz. Bu platformun Uygulamasını play store ya da App store yolu ile akıllı telefona indirilmesi ciddi bir kolaylık sağlar. Sonra ilk olarak girişi nasıl yapacağı seçilmeli, Email adresi ile ya da Google hesabı ile mi yapılacağına karar verilmesi gerekiyor sonrasında istenilen ad soyad ve e-posta adresi gibi spesifik bilgileri girmesi gerekiyor. Sonrasında bir sosyal medya hesabı sahibisiniz. Eğer bir blog ve ya web site hesabı açmak istiyorsanız bunu da Google üzerinde blog açabilir veya ücretli olarak web sitesi hesabı açabilirsiniz. Takip etmek istediğiniz blog ve ya web sitesi var ise bu platformların 'üye ol' butonlarını tıklayarak o platformları takip etmeye başlayabilirsiniz.