Instagram'da Kimseyi Takip Edemiyorum?

Instagram'da Kimseyi Takip Edemiyorum?

Instagram'da kimseyi takip edememenizin bir kaç başlı nedeni vardır. Bunların başlıca nedenlerinden biri ise instagram limitlerine uymadan çok sık insanları takip etmenizden kaynaklanır. Bildiğiniz üzere en popüler sosyal medya ağlarından biri olan instagram'ında belli başlı günlük kullanılabilir limitleri vardır. Günlük yapabileceğiniz takip sayısı, beğeni sayısı hatta yorum sayısında limit bulunmaktadır. Bu limitlere uymadan gerçekleştirdiğiniz her etkileşim ilk başta kısa süreli olsa bile sürekli yapmaktan dolayı, instagram'ı kötüye kullanmanızdan kaynaklı günler veya haftaları bulabilir.

Günlük takip etme limitleri genelde 1 gün içinde 2000 kişi olarak belirlenmiş ve her saatte 100 ila 200 kişi arasında değişebilmektedir. Çok sık ve ard arda yapacağınız takip etme işlemleri yüzünden ilk başta bir kaç dakika takip etme engeli alırsınız. Devam etme durumunda bu engel günlük olarak devam eder ve 24 saat sonra tekrar takip etmeniz açılır. Dahada fazla ısrarcı olmanız durumunda bu limitler sizi haftalık olarak engeller ve 1 veya 2 hafta boyunca başkalarını takip etmeyi tamamen engellenirsiniz. Haftalık engellerden sonrada çok sık ve agresif bir şekilde durmaksızın yapılan takip etme işlemleri yüzünden hesabınız kalıcı olarak engellenebilir.

Bu limitler instagram üzerinde spam ve insanları rahatsız etmeye yönelikte ki davranışları kontrol etme amacı ile vardır. Instagram'ı normal kullanan bir kullanıcı bu limitleri aşmayacağı gibi instagram'ı kötü kullanımına alet etmeye çalışan kullanıcılara uygulanan bir kuraldır. Instagram'da eğer ki yaptığınız işlemler kısıtlanıyorsa lütfen 24 saat boyunca yaptığınız işlemi ısrarla yapmaya devam etmeyiniz. Aksi halde hesabınız kapatılır ve bir daha açamayabilirsiniz.