Instagram'a Giriş Yaparken En Çok Yaşanan Sorunlar ve Detaylı Çözümleri

Instagram'a Giriş Yaparken En Çok Yaşanan Sorunlar ve Detaylı Çözümleri

Instagram'a giriş yaparken pek çoğumuzun karşılaştığı ortak sorunları, bu yazımızda inceleyeceğiz. Bu sorunlar daha çok şifre ve e-posta ile ilgilidir.

Şifre Problemleri

Şifrenizi unuttuysanız;

Instagram girişlerinde en sık karşılaşılan sorun hiç şüphesiz şifre unutma sorunudur. Şifrenizi yenileyebilmek için, e-mail adresiniz, Facebook hesabınız ya da kayıt olurken kullandığınız telefon numaranıza ihtiyaç vardır.

Instagram’ı açtıktan sonra gelen giriş ekranından “giriş yapmayla ilgili yardım al” kısmına tıklayın. Gelen ekranda sizden kullanıcı adı ya da e-mail adresinizi kullanmanız istenecektir. Kullanıcı adınızı ya da e-mail adresinizi hatırlamıyorsanız, “SMS göndermek veya Facebook ile bağlan” seçeneklerine de tıklayabilirsiniz. Hesabınıza girişi sağladıktan sonra şifrenizi yenileyebilirsiniz.

Şifrenizi yenileme e-mailini almadıysanız;

Yenileme maili spam klasörünüze gelmiş olabilir. Öncelikle bunu kontrol edin. Bir başka seçenek de, kayıt olurken kullandığınız e-mail adresinizi hatalı girmiş olabileceğinizdir. Spam klasörünü kontrol ettikten sonra mailin hala gelmemiş olduğunu görürseniz, şifrenizi Facebook kullanarak doğrulamaya çalışın. Bu da olmazsa, mail ayarlarınızı kontrol ederek, @instagram.com adresinden gelen mailleri alıp alamadığınızı inceleyin. Aksi halde Instagram’a erişiminiz mümkün olmayacaktır.

Şifre yenileme aşamasında kayıtlı mail adresine ulaşılamıyorsa;

Şifre yenileme sırasında kayıt olduğunuz mail adresini bulamıyorsanız, iki seçenek vardır. Ya mail adresini hatalı girmişsinizdir ya da başka bir mail adresi ile kayıt olmuşsunuzdur. Böyle bir sorunla karşı karşıya iseniz, giriş sayfasında önünüze gelen “unuttun mu?” linkine tıklayın. Sonrasında “kullanıcı adı ya da e-mail” kısmını seçin. Kayıt olurken kullanma ihtimaliniz olan bütün mail adreslerini yazın ve arama tuşuna basın. Facebook ile Instagram hesabınızı ilişkilendirdiyseniz Facebook uygulaması ile de şifre yenileme işleminizi yapabilirsiniz.

Kaydolurken yazdığınız e-mail adresine ulaşamamanız durumunda hesabınıza erişiminiz mümkün olmayacaktır.

Farklı bir Instagram hesabı için şifre güncelleme maili alıyorsanız;

Instagram hesabınız dışındaki bir hesap ile ilgili güncelleme mailleri geliyorsa, kayıt olduğunuz e posta adresi ile kullanmakta olduğunuz e mail adresleri farklıdır. Bu karışıklığı gidermek için kaydolurken kullanmış olabileceğiniz olası mail adreslerini tek tek deneyin. Bir önceki sorunda olduğu gibi, Instagram hesabınızı Facebook hesabınız ile ilişkilendirdiyseniz, şifre yenileme işlemini Facebook uygulamasını kullanarak da yapabilirsiniz.

Şifre yenileme maili geldiği halde yine de Instagram’a giremiyorsanız;

E-mail hesabınıza gelen şifre yenileme gönderilerinin süresi dolmuş olabilir. Mail aldığınız halde giriş yapmakta sorun yaşıyorsanız, “yenileme e-postasını tekrar gönderin” seçeneğine tıklayın. Kopyala yapıştır yaparak girmeye çalıştığınız bağlantı adreslerindeki boşluklara mutlaka dikkat edin.

E-Posta ve Kullanıcı Adı İle İlgili Problemler

Instagram hesabınızı ya da kullanıcı adınızı bulamıyorsanız;

Kullanıcı adınızda birden fazla karakter tekrar ediyorsa, öncelikle doğru yazıp yazmadığınıza bakın. Giriş yaparken @ işaretini kullanmayın.

Eğer hesabınızın çalındığını düşünüyorsanız, mail adresinizi kontrol edin. Farklı bir yerden hesabınıza erişilmeye çalışıldığında, mail adresinize bir uyarı maili gelir. Arkadaş listenizdeki birinden kullanıcı adınızı arattırın ve bilgilerinizin değiştirilip değiştirilmediğini kontrol edin.

Kayıt esnasında yazdığınız e-mail adresine artık ulaşamıyorsanız;

Kayıtlı e-mail adresinizi kullanamıyorsanız, instagram içinden “e-posta adresini değiştirin” seçeneğine tıklayarak, başka bir mail adresi girebilirsiniz.

Facebook ile ilişkilendirdiğiniz Instagram hesabınızı, Facebook uygulaması ile güncelleyebilirsiniz.

Mail adresinize, yeni bir hesap aldığınızla ilgili bir mail geldiyse;

Farklı bir Instagram hesabı açtığınıza dair bir mail aldıysanız, fakat böyle bir şey yapmadıysanız, belki de birisi size ait e-mail adresi ile yeni bir hesap açmaya çalışıyor olabilir. E-mail adresinizi, olası hesapların kullanmasını engellemek için, öncelikle Instagram’dan çıkın. Fakat öncelikle kayıtlı mail adresinizi kullanabildiğinizi kontrol edin. E-mail hesabınızı güncelleyerek sorunu çözün.