Instagram'a Giremiyorum Ne Yapabilirim?

Instagram'a giremiyorum ne yapabilirim, instagram son zamanların en çok tutulan ve etkileşim alan sosyal medya ağı haline gelmiştir. Facebook ve twitter’ın ardından instagram son derece tutulmuş ve şuan ki istatistiklere oranla 100 telefonun 70inde İnstagram uygulaması yüklenmektedir. Resimlerinizi ve videolarınızı paylaşabilmenizi sağlayabilen bu hizmet sonucunda başarı elde etmek de son derece mümkündür. Arkadaşlarınızla gezdiğiniz bir ortamda bu aktiviteyi diğer kişilerle paylaşmak İnstagram dünyasında muhteşem bir eylem olarak görülmektedir. Yenilenen yüzü ile İnstagram sayesinde artık snapchat’te olduğu gibi hikaye paylaşmak mümkün olabilmektedir. Hikayelerinizi atmanızın ardından sadece 10 sn görüntüleme ile birlikte her anınızı 24 saat sonra silinecek şekilde İnstagram hesabına yüklemeniz söz konusudur. Ancak biliyorsunuz ki çeşitli sebeplerden dolayı bazı durumlarda İnstagrama erişmek adına çeşitli zorluklar yaşanmaktadır. Bunu detaylı olarak zorlukları ile birlikte ele alalım ve İnstagram kullanıcılarının erişim sağlayamadığı zamanlarda ne yapması gerektiğini detaylı bir şekilde aktaralım.

Instagram’a Erişim Sağlanmamasının Sebebi Nedir?

Instagram üzerinden yapacak olduğunuz işlemleri devam ettirebilmek için erişim konusunda sıkıntı yaşamamanız gerekmektedir. Türkiye ve dünya üzerinde yaşanan çeşitli olaylardan ve aksiliklerden dolayı durumun daha kötüye gitmemesi ya da ispat ve delillerin paylaşılmaması için İnstagram gibi sosyal medya ağları BTK tarafından kapatılmaktadır. Erişim engeli gelmesi durumunda DNS’i olmayan bir kullanıcının İnstagram’a erişmesi söz konusu değildir. Sosyal medya uygulama üzerinde olduğıundan dolayı çeşitli proxylerle İnstagram’a ulaşmak mümkün değildir. Proxyler, js ve script dosyalarını engellediklerinden dolayı sizlere hayal ettiğiniz İnstagram deneyimini sunmayacak ve hatta erişim yapmanıza olanak bile tanımayacaktır. Bu gibi durumlarda muhteşem bir etki görebilmek için sizlerin uygulaması gereken en önemli etkenlerden biri mobil telefonlarınızda DNS yapılandırması yapmak olacaktır. Bunun için android ve İOS olarak iki farklı türden nasıl yapılacağına dair bilgileri verelim.

Android Telefonlardan İnstagram’a Erişmek

Öncelikli olarak telefonunuzdan ayarlar menüsüne erişin. Bu menünün altında yer alan wi-fi bölümüne giriş yaparak yapılandırmamızı başlatmış olalım. Wi-fi seçeneğinin ardından kablosuzu seçiyoruz. Hangi ağa bağlı iseniz o ağ ile işlem yapmak için üzerine basılı tutun. Ardından açılan pencerede şebekeyi düzenle seçeneğine tıklayarak gelişmiş seçenekleri göster bölümüne giriş yapıyoruz. Erişim engelini ortadan kaldırmak için istediğimiz ekrana bu sayede ulaşmamız mümkündür. IP Ayarları denilen bölümden DHCP kategorisinden Statik’i seçiyoruz. Açılan penerede ip adresi kısmına 192.168.1.128 yazarak dns bölümüne geçiş yapıyoruz ve oraya da 8.8.8.8, 8.8.4.4 yazarak tamam butonuna basıyoruz. Tüm bu işlemlerinden ardından ortalama 5-10 saniye beklemenizin ardından İnstagram uygulamasına sorunsuz bir şekilde erişim sağlamış olabilecek ve her hangi bir engel ile karşılaşmadan İnstagram’ı kullanmaya devam edebileceksiniz.

IOS Telefonlarda İnstagram’a Erişmek

Yine androidde olduığu gibi ayarlar menüsü üzerinden wi-fi alanına erişim sağlıyoruz. Ardından bağlı bulunduğunuz kablosuz ağa uzun bir süre basılı tutarak seçeneklerine erişim sağlıyoruz. Bağlantı seçenekleri adı altında yer alan DNS başlığına dokunuyoruz ve sanal klavyenin işleme geçmesini bekliyoruz. Açılan sanal klavye üzerinden yine yukarı da olduğu gibi 8.8.8.8, 8.8.4.4 şeneklerinden işlemi tamamlamış ve 10 sn sonra İnstagram’a olan engeli ortadan kaldırmış oluyoruz.

Tüm bu anlatılanlar facebook ve twitter gibi diğre sosyal medya ağları içinde geçerlidir. Erişmek istediğiniz web siteye özel değil telefonlarınıza özel bir işlem uygulamanız halinde sorunsuz bir aktivite sizleri bekliyor olacaktır. Bu sayfayı arkadaşlarınızla paylaşarak erişim işlemine devam etmelerini ve onlarında sizinle birlikte İnstagram gibi sosyal medya ağlarını sorunsuz bir şekilde kullanmalarını sağlayabilirsiniz.

Giriş yapma işleminizi bu yazı ile birlikte tamamladıktan sonra instagram takipçi satın al hizmetinden gerekli detayları öğrenerek yararlanabilirsiniz.