Instagram Sponsorlu Reklam Verme

Instagram ve Sponsor Reklamları

Reklam sektörü için en ideal platformlardan biri de instagram’dır. Reklamcıların büyük yatırımlar yaptığı ve bütçe ayırdığı İnstagram platformunda İnstagram reklamı nasıl verilir ? Nasıl Reklam alınır ? İnstagram sponsorlu reklam nedir? Hemen sizler için bu konulara değinelim.

İnstagram Sponsorlu Reklam

İntagram diğer sosyal paylaşım platformlarından reklam yönüyle biraz daha ayrılmaktadır. Her kullanıcıya uygun büyüklükte bir reklam ağı sağlayan İnstagram’ın diğer sosyal paylaşım sitelerinden ayrılma yönü de budur. Özellikle sponsorlu reklam uygulamasından sonra firmaların İnstagram’a reklam yönüyle daha çok yöneldiğini gördük. Peki İnstagram sponsor reklamı nasıl verilir ? Öncelikle bu uygulama yeni olduğu için her bölgede sponsorlu reklam uygulamasının yer almadığı söylememiz gerekiyor. İlk olarak bulunduğunuz bölge için reklam servisinin olup olmadığına bakmanız gerekir. Daha sonra Facebook hesabınızla İnstagram hesabınızın bağlantılı olması gerekmektedir. Facebook hesabınız kesinlikle şart çünkü reklam için Facebook üzerinden işlem yapmanız gerekiyor. Facebook hesabınızla İnstagram hesabınızı ilişkilendirdikten sonra Power editör üzerinden reklamınızı veriyorsunuz. Power editör Facebook’un bir reklam verme aracıdır. Buradan ister küçük işletme ister büyük işletme olun reklamınızı verebiliyorsunuz. Sponsorlu reklam İnstagram’da paylaşımlar arasında sıkıştırılmış olan herkesin görebildiği göndermiş olduğunuz reklamdır. Sponsor reklam ile İnstagram’da işletmenizi yada kendinizi kolay bir şekilde tanıtabilirsiniz. Özellikle İnstagram sponsor reklam uygulamasının devreye girmesi ile reklamcılık sektörünün bu platformda oldukça hareketlendiğini söyleyebiliriz. Şimdi gelelim İnstagram ve Reklamcılık konusuna…

İnstagram Reklamı Nasıl Verilir?

İnstagram reklam yönüyle sıkça tercih edilen ideal platformlardan biridir. İnstagram’da reklam vermek sizi hem popüler hem de kazançlı bir duruma getiriyor . Verdiğiniz reklam ile marka değerinizi yükseltiyorsunuz. İnstagram sponsor reklamı ile reklam sektörünü daha da fazla içine çekmiş durumda. İnstagram reklamı için bugün büyük şirketler dahil olmak üzere birçok işletme ve şahıs İnstagram’a rotayı çevirmiş durumda. Peki reklam yönüyle bu kadar tercih edilen bir platformda siz nasıl reklam verebilirsiniz ? Öncelikle İnstagram kullanıcıları reklam vermek istediklerinde Facebook hesaplarının da bu işin parçası olduğunu bilmelidirler. Facebook’unu İnstagram ile ilişkilendiren herkes Power editör üzerinden yada Facebook reklamları API’si ile reklam verebilmektedir. Reklam formatınız isteğinize göre yatay veya İnstagram’ın ki gibi kare formatta olabilir. İnstagram reklamları Video ADS, Image ADS, Carousel olmak üzere 3 farklı bölüme ayrılmaktadır. Her reklam bölümünün alt kısmında sponsorlu reklam bağlantısı ibaresinin altında bir buton bulunmaktadır. Bu buton kullanıcıyı yönlendirme niteliğinde verilmiş bir butondur. Buradan reklamlarınızı oluşturabilirsiniz. Ayrıca fatura için reklam yöneticisi üzerinden faturalar kısmına gelerek faturanızın detaylarını inceleyebilirsiniz. İşte İnstagram reklamı bu kadar kolay. Siz de sizlere aktardığımız bu bilgiler ışığında reklamınızı oluşturabilir ve İnstagram’da reklam yönüyle kendinizi veya işinizi tanıtabilirsiniz. Sizlere aktardığımız işlemleri dikkatli bir şekilde yapmayı ihmal etmeyiniz.