Instagram Şifremi Unuttum

Instagram şifrenizi mi unuttunuz ? Panik yapmaya gerek yok. Instagram hesabınızı genelde uzun süre önce açtıysanız veya şifre değiştirmeye ihtiyaç duymadıysanız unutmuş olmanız gayet doğaldır. Şifre değiştirmek için iki seçenek mevcuttur. Bunun bir tanesi uygulama üzerinden instagram şifre sıfırlama veya websitesi üzerinden şifre sıfırlama yöntemidir.

Instagram şifrenizi unuttuğunuzda şifrenizi hesabınıza girmiş olduğunuz telefon veya e-mail adresi ile sıfırlamanız mümkündür. Bu sayede hesabın size ait olduğunu doğrulamış olursunuz ve hesabınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz. Genelde facebook hesabınız ile instagram hesabı açarsanız, hesap oluştururken şifre oluşturmadığınız için hesabınızı farklı alanda kullanırken şifre sıfırlamanız gerekebilir.

Birinci şifre sıfırlama yöntemi şudur; instagram uygulamasını açın, kullanıcı adınızı girin ve hemen altta şifremi unuttum diyin. Daha sonra e-mail adresiniz veya telefon numaranızı seçin şifrenizi hemen sıfırlayın.

İkinci şifre sıfırlama yöntemi şudur; http://www.instagram.com/ adresine giriş yapıp kullanıcı adınızı yapıp şifremi unuttum diyerek kullanıcı adınız ile şifrenizi sıfırlayın.