Instagram Mavi Tik Almak

Instagram mavi tik almak, yani diğer bir söyleşişle hesap onaylatma işleminin nasıl yapıldığı hakkında sizlere bilgi sunalım. Öncelikle mavi tikin ne olduğundan bahsedelim.

Mavi Tik Nedir Ne İşe Yarar ?

Instagramda mavi tik almak olayını sanırım birçoğumuz biliyoruz. Fakat bilmeyenler için mavi tik olayının ne olduğundan hemen bahsedelim. Mavi tik İnstagram’da hesap onaylatma işlemidir. Instagram’da ünlü kişilerin veya fenomen kişilerin profilinde kullanıcı adının yanında genelde mavi tik olduğunu görüyoruz. Genellikle İnstagramın takipçisi çok olan kullanıcalara sağladığı bu özellik ile mavi tiki olan kullanıcılar o hesabın tamamen kendine ait olduklarını İnstagram aracılığı ile teyit etmiş oluyorlar. Yani eğer İnstagram mavi tikiniz varsa hesabınıza sizden başkası asla giremiyor. Varolan hesabın gerçekten o kişiye ait olduğuna bir kanıt olan bu özellik genellikle yüksek takipçisi olanlar için düzenlenmiş bir sistem. Bu yüzden de biz bunu ünlülerde ve fenomen kişilerde görüyoruz. İnstagram’ın resmi internet sayfasındaki bilgilendirmede yer alan yazıda şuan için sadece ünlü ve fenomen kişilerin mavi tik alabileceğinden bahsediliyor. Zaten İnstagram’ın mavi tik vermesindeki olayda takipçi sayısının ve paylaşılan gönderilerdeki beğeni oranlarının baz alındığını görebiliyoruz. Yine de tatmin edici bir düzeyde takipçiniz olduğunu düşünüyor ve gönderilerinizdeki beğenilere güveniyorsanız sizler için mavi tik alma olayının nasıl gerçekleştiğinden bahsedelim.

Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır ?

Instagram’da mavi tik yani hesap onaylatma işlemi nasıl yapılır hemen sizlere bahsedelim. Öncelikle instagram mavi tik alma olayı için sizin fenomen yada ünlü bir kişi olmanız gerekmektedir. Bazı sayfalarda takipçisi az olan, fenomen yada ünlü olmayan kişilerin mavi tik alabildiklerinden bahsediliyor. Bu kesinlikle yanlış bir bilgi. Sadece izlenme ve tıklanma alabilmek için uydurulmuş bu haberlere kesinlikle kanmayın. Zaten mavi tik orada gösterildiği gibi yaptığınızda sayfayı yenilemenizle birlikte hemen kayboluyor. İnstagram mavi tik almak için Facebook ve Twitter hesaplarının bağlantılı olması sizin mavi tik almanız açısından büyük bir avantaj sağlar. Eğer ciddi oranda bir takipçiniz varsa tanınmış bir kişi iseniz İnstagram yetkililerinin mail adresleriyle temasa geçerek mavi tik alma işlemi için yardım sağlayabilirsiniz. Bunun dışında İnstagram yönetimi ile yakın ilişki içinde olan sosyal medya ajanslarını tercih edebilirsiniz. Bu sosyal medya ajansları sizin mavi tik talebinizi İnstagram yönetimine iletirken mavi tik almanıza yardımcı olmaktadır. Yalnız burada dikkat etmeniz gereken bir nokta daha var o da kesinlikle adı duyulmamış, marka olmayan firma ve şahıslara mavi tik için itibar etmemeniz olacaktır. İnstagramda mavi tik almak için güvenilir kişilerle temasa geçin. Şunu da unutmamanızda fayda var ; mavi tik tamamen İnstagram yönetiminin değerlendirmesi ile kararı verilen bir unsur. Yani bir garantisi yoktur. Eğer sayfanıza ve takipçinize güveniyorsanız bu yöntemi siz de deneyebilirsiniz.