Instagram Hesap Silme

Instagram Hesap Silme

Sanal dünyanın bize sunduğu mükemmel uygulamalardan birisi de instagramdır. Instagram herkes tarafından bilinen ve kullanılan bir uygulamadır. Yine de bilmeyenler için instagramdan bahsetmek gerekirse, her türlü fotoğraf, söz ve videolarınızı sınır tanımadan paylaşabileceğiniz bir platform olarak tanımlamak mümkündür. Sosyal medya araçlarından birisi olan bu uygulama bütün akıllı cihazlara indirilebilmektedir. Ücretsiz kullanım imkânı sayesinde şart göz etmeksizin isteyen herkes kullanabilir. Özellik bakımından diğer paylaşım ağlarından daha iyi bir konumda olması ise günden güne kullanıcı sayısını arttırmaktadır. Son zamanlarda telefonlarda en fazla girilen uygulama olarak bilinmektedir. Instagram kullanıcıları birbirlerini takip ederek gönderileri görebilirler. Bazen herkese açık profiller sayesinde takip etmeden de görüntülemek mümkün olur. Güvenlik açısından herkese açık gönderi paylaşımı yapılması önerilmez. Bazı kötü niyetli kişiler tarafından hesapların çalınması söz konusu olmaktadır. Bu durumlarda kullanıcılar eski hesaplarını silmek isterler. Kullanıcı adı ve şifre alırken bazı güvenlik soruları mevcuttur. Bu sayede hesap silme işlemi gerçekleşebilir. Hesap silme ve hesap dondurma birbirinden ayrı şeylerdir. Hesap dondurma yapıldığında kişi istediği zaman kullanıcı adı ve şifresi ile hesabını aktif hale getirebilirken, hesap silme gerçekleştiğinde geri dönüş olmaz. Hesap silindikten sonra içindeki herhangi bir gönderiye ulaşmak mümkün değildir. Bu sebeple paylaşımlarınızı yedeklemeden hesap silme işlemi yapmanızı tavsiye etmeyiz. Instagram da istenilen sayıda hesap açmak mümkündür. Kullanıcı adı değişik olduğu takdirde isim ve soyadı aynı olabilir. İletişim bilgilerinize telefon numarası eklediğiniz takdirde güvenlik önlemi artmış olur.

Güvenilir Uygulama İle Fotoğraflarınızı Depolayın

İnternet üzerinden albüm oluşturmak çağımızda en güvenilir fotoğraf saklama yöntemidir. Buna olanak tanıyan instagram sayesinde hayatınızda yer edinen güzel anlarınızı ölümsüzleştirmek ve kaybolmadan saklamak mümkündür. Depo görevi gören kişisel hesabınız alınan güvenlik önemleri sayesinde oldukça güvenlidir. Hesabınızı herkese açık yapmadığınız takdirde yalnızca onay verdiğiniz kullanıcılar tarafından takip edilirsiniz. Siz onay vermeden kimse hesabınızı görüntüleyemez. Hikâye ekleme işleminden sonra izleyiciler sizin gönderinizi kendi cihazlarına almak istediği takdirde size bildirim gelmektedir. Ayrıca ekran görüntüsü dışında sizin fotoğraflarınızı başkalarının alması mümkün değildir. Güvenlik açısından gayet kullanıma uygun olan bu sanal dünyada dilediğiniz her gönderiyi yayınlamak mümkündür. Akıllı telefonların dışında tablet ve bilgisayarlardan da erişim sağlanabilir. Direkt mesaj özelliği sayesinde takipçileriniz ya da takip ettikleriniz ile mesajlaşma gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca bildirim sayfasında yer alan takip ettiklerim kısmında arkadaşlarınızın arasında yer alan kişilerin hangi gönderileri beğendiğini ve kimleri takip etmeye başladıkları tarafınıza iletilir. Bu sayede yeni sayfalar ve hesaplar keşfedebilirsiniz. Kişisel profillerin yanı sıra kurumsal profillerin de yer alması ürün paylaşımı ve alışveriş olanağı da sağlamaktadır. Online alışverişin güvenle yapıldığı sayfalarda başka hesapların reklamlarına ulaşma şansını yakalamak da mümkündür.

Instagram İle Komik Paylaşımlara Ulaşmak Mümkün

Kurumsal hesapların yanı sıra bazı profiller topluluk için kurularak komik paylaşımlar yapmaktadır. Yeni internet modası olan capsler sayesinde her olay üzerinden esprili hale getirilerek insanlara sunuluyor. Boş zamanlarda birçok kişi tarafından takip edilen bu sayfalar eğlenceyi tam anlamıyla sunuyor. Komik içerikli resimler ya da karikatürlerin yüzümüzü güldürmeye yaraması günlük stresi de üzerimizden atmamıza olanak sağlıyor. Bu sebeple instagram diğer sosyal medya araçlarına oranla daha sık kullanılıyor. Paylaşım sınırı olmayan uygulama ile özgürce gönderi yayınlamak en keyif veren davranış haline geldi. Alışkanlık yaratan bu araç mobil uygulamalar içinde en fazla ziyaret edilenlerden birisidir. İnternet bağlantısı olduğu takdirde hızlıca erişim sağlamak zaman kaybını da önler. Her ana sayfa yenileme sırasında yeni gönderilerin gelmesi ise insanların canını sıkmadan sanal dolaşımda bulunmalarını sağlar.