Instagram Hesap Dondurma

Instagram hesap dondurma için hesabın bilgilerini bilmeniz yeterlidir. Genelde bazı kullanıcılar instagram'ı yararlı bulmadıklarından veya instagram hesaplarına artık ihtiyaçları olmadığından dolayı hesaplarını dondurmak veya kapatmak istiyorlar. Instagram hesabınızı dondurmanız şuanda instagram uygulaması üzerinden mümkün değildir.

İlk önce instagram hesabınıza bir web tarayıcısı üzerinden girmeniz gerekmektedir. Instagram hesabınıza google chrome, safari, mozilla vs gibi bir tarayıcı üzerinden giriş yaparak altta vermiş olduğumuz link sayesinde instagram hesabınızı dondurmanız mümkündür.

Dondurduğunuz instagram hesabınızı dondurma anınızdan itibaren 24 saat içerisinde tekrardan kullanıma açmak yani aktif etmek mümkün değildir. Dondurduğunuz hesabı eğer ki kısa süreli veya kalıcı bile dondursanız hesabın kullanıcı adı ve şifrenizi kesinlikle not alınız.

Dondurduktan sonra hesabın şifresini veya kullanıcı adınızı unutmanız durumunda kesinlikle kullanıma açmanız mümkün olmayacak, şifre sıfırlama bile yapsanız bu kullanıcı adı veya hesap aktif değildir hatası alacaksınız.

Hesabınızı dondurduktan sonra eğer açmak isteseniz 24 saat beklemeniz gerekmektedir. Süre sonunda hesabınızın tekrar kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yaparak hesabınıza yeniden ulaşmanız mümkündür. Instagram hesabınızı dondurduktan sonra aradan çok uzun zaman geçmesi durumunda ise, hesabınız kalıcı olarak silinebilmektedir. Hesabınızdaki kullanıcı adını daha sonra kullanmak isterseniz veya başka bir hesaba aktarmak isterseniz, instagram hesabınızı dondurmadan önce hesabınızın kullanıcı adını değiştirmenizi öneririz. Bu sayede 14 gün sonra eski hesabınızdaki kullanıcı adını yeni hesabınızda kullanmanız mümkün olacaktır.

Dondurmuş olduğunuz hesabınıza tamamen erişimi kaybettikten sonra bile hesabınızı instagram destek hattı üzerinden aktif etmeniz mümkündür. Genelde instagram hesabınıza bağlı mail adresini bildirerek açabilirsiniz. Hesap sizin için değerli ise hesap ayarlarından, hesap bilgilerini not alınız. Bu alanda hesabın açılış tarihi gün, ay ve saat olarak yazmakta olup, ileride bu bilgiler çok fazla işinize yarayacaktır. Dondurma sonrası tamamen silinen hesaplar bu şekilde geri alınabileceğini unutmayınız.

Tekrar söyleyeceğimiz gibi eğer ki kullanıcı adı sizin için değerli ise veya daha sonra tekrar kullanmak isteyecekseniz, dondurmadan önce kullanıcı adınızı değiştirmenizi unutmayınız. Aksi halde o kullanıcı adına bir daha erişmeniz kesinlikle mümkün olmayacaktır.