Instagram Hesabınız Geçici Olarak Kilitlendi

Instagram uygulaması temelinde basit bir uygulama gibi görünse de arka planında çalışan çok sayıda algoritma sayesinde saldırılara ve hesabınız üzerindeki anlam verilemeyen aktivitelere karşı hesabınızı korumaya alma çalışır. Böyle bir durumda ise genellikle hesabınıza giriş yapmaya çalıştığınızda Hesabınız Geçici Olarak Kilitlendi mesajı ile karşılaşırsınız. Peki, hesabınız neden kilitlenmiş olabilir? Bu durumu aşmak için ne yapılması gerek?

Öncelikle hesabınızın neden kilitlendiği konusunda biraz beyin jimnastiği yapmanız gerekiyor. Yakın zamanda Instagram hesabınızla ilişkilendirdiğiniz bir uygulama hesabınızın kilitlenmesine sebep olabilir. Bu durum en çok Instagram için satın alınan, Instagram takipçi hilesi, Instagram beğeni hilesi gibi uygulamaların ara yüzleri üzerinden hesabınıza giriş yaptığınızda görülebilir. Eğer böyle bir uygulama kullanıyorsanız hesabınız tekrar aktif duruma geldiğinde kullanmamanızı öneriyoruz.

Hesabınız Geçici olarak Kilitlendi mesajını aldıysanız ne yapmanız gerekiyor? Öncelikle bu mesajı aldıysanız Instagram şifrenizin başkaları tarafından ele geçirildiğini düşünüyor demektir. Bu mesajın altında bulunan devam et düğmesine bastığınızda hesabınızda bulunan kayıtlı mailinize bir kurtarma kodu gönderilir. Bu kod sayesinde hesabınızı yeniden aktif duruma getirebilirsiniz. Ancak bazı durumlarda bu kod size ulaşmayabilir. Bu yüzden bu işlemi bir bilgisayar üzerinden yapmanız daha garanti bir sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır. Çünkü mobil cihazlar üzerinden bu tarz kod gönderme işlemleri zaman zaman sorunlu olabiliyor ve mailinize bir kod gelmiyor.

Hesabınıza sorunsuz bir şekilde giriş yaptıktan sonra hesabınızın tekrar kapanmaması için yapacağınız ilk iş Instagram uygulamanızla ilişkilendirilmiş tüm hesapları kaldırmak olmalıdır. Bu sayede ilerleyen zamanlarda aynı sorunla karşılaşmanızın da önüne geçmiş olursunuz.

Instagram hesabınız geçici olarak kilitlendi hatasını devamlı almamak için instagram'ın günlük limitlerine de uymanız gerekmektedir. Limitler içinde takipçi ve beğeni özelliğini kullanmanıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Instagram agresif bir şekilde bu özelliğini kullananlara başlarda ceza verse de, daha sonrasında hesabı tekrar açılamayacak şekilde kapatmaktadır. İlk olarak bu sorunu yaşadığınızda sizden telefon veya mail doğrulama yapmanızı isteyecektir. Belki bu doğrulamaya yani instagram hesabınız geçici olarak kilitlendi hatasına 5-10 kez takıldıktan sonra, hesabınızda doğrulama kodu çıkarabilir. Bu doğrulamayı yaptıktan sonra doğrulama adına size 24 saat süre verecektir. Eğer ki 24 saat sonra hesabınıza girdiğinizde, hesabınızda politika ihlalinden kapandığını görürseniz, muhtemelen hesabınızı bir daha açamayabilirsiniz.

Instagram'ı kullanırken yeni bir hesaba sahipseniz günlük etkileşim limitlerini çok aşmamayı deneyiniz. Aksi halde her açacağınız hesap aynı şekilde kapanacaktır.