Instagram Bu Kullanıcı Aktif Değil Hatası

Instagram Bu Kullanıcı Aktif Değil Hatası

Fotoğraf ve video paylaşım alanı olarak ön plana çıkan, sosyal mecralar içerisinde en çok kullanılanlardan biri olarak göze çarpan İnstagram, gerçekten çok beğenilmektedir. Bildiğiniz gibi oldukça farklı özelliklere sahiptir. Fotoğrafların ve videoların ön planda olmasını sağlamaktadır. Siz de kullanıyorsanız ve fenomen olmak için elinizden geleni yapıyorsanız, kısa süre sonra istediğinize ulaşabilirsiniz. Tabii istikrarlı bir şekilde yolunuza devam etmeniz gerekir. Hikaye paylaşımına dikkat etmeli ve düzenli bir şekilde aktif olmalısınız. Yoksa siz de İnstagram bu kullanıcı aktif değil hatası mı alıyorsunuz? O zaman söylemeliyiz ki sorunun çözümü için kesinlikle yazının devamına bakmalısınız. Bundan sonra probleminiz çözülecektir.

Kullanıcı Aktif Değil Hatası Çözümü 

En başta bilmelisiniz ki instagram üzerinde bu kullanıcı aktif değil hatası almanın birkaç farklı nedeni olabilir. Aslında temel mantık hesabın bulunamamasına dayanmaktadır. Örneğin kendi hesabınızı silmiş olabilirsiniz. Bu da silinen hesabın bulunamamasına ve bu kullanıcı aktif değil hatası almanıza neden olabilir. İlk olarak bilmeniz gereken şey, hesabınızı silmediğinizden emin olmanızdır. Eğer siz silme işlemi yapmadıysanız, şifrenizi ve kullanıcı adınızı bilen bir başka kişi bunu yapmış olabilir. Bu da sorun yaşamanıza neden olacak bir etmendir. Eğer ki başka bir kişinin hesabınızın kullanıcı adı ile şifresini bilmediğine eminseniz, o zaman diğer sorunlardan kaynaklı oluşmuş olabilir. Bunlara da göz atmanız gerekecektir.

İnstagram Aktif Değil Hatasının Nedenleri?

Bilmelisiniz ki İnstagram hesabınızın aktif değil hatası ile karşı karşıya kalması, ciddi bir sorundur. Burada silinen hesaplardan kaynaklanan bir durum oluşabilir. Eğer böyle bir sorun bulunmuyorsa, diğer etmenlerden de kaynaklanıyor olabilir. Bunlara örnek olarak e-posta adresinizi doğrulamamış olmanız gösterilebilir. Ayrıca telefon onayı yapmamış olmanız da hesabınızın silinmesine ve doğal olarak bu hatayı almanıza sebebiyet verebilir. Ayrıca birbirinden farklı hileler de kullandıysanız yine hesabınızın kapatılması söz konusu olacaktır. Bunların tamamı geçerli bir neden olabilir. Genel anlamda hesabın ortada bulunmaması, yani aktif olmaması, bu kullanıcı aktif değil hatası almanızı sağlayacaktır. Peki ama çözüm olarak ne yapılabilir?

İnstagram İle İletişime Geçin 

Sizlerin problemlerinizi büyük bir itina ile dinleyecek olan İnstagram yönetimi ile iletişime geçebilirsiniz. Tabii hemen cevap almayı beklememelisiniz. Size geri dönüşün yapılması genel olarak 1-2 haftayı bulabilmektedir. Önce İnstagram uygulamasına geçmeli ve daha sonra giriş yapmak için yardım al bölümlerini seçmelisiniz. Ardından kullanıcı adı ve e-posta kullan butonuna tıklamalısınız. Daha sonra hesabını bul seçeneğinin yer aldığı yerde kullanıcı adınızı ya da e-posta adresinizi girmelisiniz. Tabii hesabınıza ait olan e-mail adresiniz girilmelidir. Karşınıza daha fazla yardıma mı ihtiyacınız var seçeneği gelecektir. Buradan diğer düğmesine tıklayın ve karşınıza gelen bölüme probleminizi ekleyin. Ardından tamamladıktan sonra gönder butonlarına tıklamalı ve daha sonra probleminiz için sizlere geri dönüş yapılmasını beklemelisiniz. Artık bundan sonra yapabileceğiniz hiçbir şey bulunmuyor.

İnstagram Fenomenleri Artıyor 

Yıllardır faaliyette bulunan İnstagram, bildiğiniz gibi Facebook ile ilişkilidir. İnsanlar aktif bir şekilde Facebook ve İnstagram üzerinde paylaşım yapmaktadır. Tabii onlara buralarda farklı fırsatlar doğmaktadır. En başta fenomenlik gelmektedir. Bunun yanında işletmeler ve markalar kendilerini ileriye taşıyabilmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Artık siz de onlar gibi davranabilir ve istediğinizi elde edebilmek için takipçi ile beğeni sayısını üst seviyelere taşımaya çalışabilirsiniz. Kesinlikle beklediğinizden fazlası burada olacaktır. Artık İnstagram sayesinde yaşantınız bile değişecektir. Belki de siz de markanızı dünyaca tanınan bir marka yapacak ya da kısa sürede tanınan bir kişi olacaksınız.