Güvenliğiniz İçin Instagram Şifrenizi Yeniledik

Instagram kullanırken bir anda instagram'dan çıkış yapıldı ve güvenliğiniz için instagram şifrenizi yeniledik hatası ile mi karşılaştınız ?

Bu sorun genelde instagram hesabınıza yetkisiz erişim algıladığı durumlarda çıkan bir sorundur. Peki instagram hesabınıza yetkisiz erişim nasıl olur ? Bildiğiniz üzere instagram ile ilgili birden fazla araç ve uygulama mevcut. Bunlar genelde instagram analiz ve takipçi uygulamalarıdır. Bazen instagram'da sizleri takip etmeyen kullanıcıları bulup çıkarmak istersiniz, bazende instagram takipçi kazanmak istersiniz. Bu durumlarda instagram hesabınıza başka bir konumdan giriş yapıldığını algılayarak şifrenizi otomatik sıfırlar ve hesabınıza bağlı tüm uygulamaları devre dışı bırakır. Instagram'ın bu yaptığı aslında sizi korumak için aldığı bir önlemdir. Çünkü hesabınızı başka bir cihazda açık unutabilir ve kötü niyetli insanların hesabınızı kullanmasına yardımcı olursunuz ama instagram bu durumları algılayarak otomatik şifrenizi sıfırlar.

Eğer hesabınızı telefon ve mail adresiniz ile doğruladıysanız hesabınızı instagram uygulaması veya www.instagram.com adresine bilgisayardan giriş yaparak hesabınızın şifresini sıfırlayabilir, kaldığınız yerden kullanmaya devam edebilirsiniz.